Friday, November 23, 2012

F216

Elan siin, toas F216:
Astudes uksest sisse: paremale jääb vannituba ja voodi, vasakule kapid, "köök" ja kirjutuslaud.
Kööginurk
Suur osa toast on lihtsalt üks suur laud. Vihje ühikalt: hakake õppima.
Tööpind.
Loodetavasti lülitatakse küte varsti sisse, sest sellise tekiga talve üle ei ela. 
Riiul kõige vajalikuga.
Elan koridoris.
Kui avada mingisugune kapiuks või vannitoa uks, siis on korraga terve liikumisala blokeeritud. Nii mõnigi kord on vastu uksi joostud.
Nagu laevakajutis.

Nõude pesemine on alati väga huvitav.
Probleemi korral ei tohi ma kuhugi joosta, vaid pean oma toas püsima ja antud numbrile helistama. Valvurid tulevad ja päästavad.
Vähemalt on siin üks suur peegel.
Et neid valgeid seinu natuke kodusemaks muuta: mantrad, võitluskunstide trenni kuulutus jms.
Täpselt nii palju on mul ruumi joogaks. Ja vahel tundub, et elan avalikus saunas: plaaditud põrand ja duši alt tulles võtab aknad uduseks.
Nii kui pimedaks läheb, peab "kardinad" ette tõmbama ja ukse lukustama.
Kell 2 päeval, tõmmates "kardinad" ette.

Vaade aknast: kolisin metsa.
Pole harjunud novembris rohelisi puid, põõsaid ja muru nägema.


Sunday, November 18, 2012

Päev Narbonne'is

Möödunud pühapäeval otsustasime paari inimesega väikese rongireisi Narbonne'i teha. Päev algas sellega, et kuulsin akna taga hõikeid: "OONA..........OONA..........OONA" . Unise peaga ei saanud päris hästi aru, mis toimub, aga sellele järgnenud telefonikõne tõi selguse - olin sissemaganud. Mitte väga oluliselt, kuid siiski. Pidin 5 minutiga end valmis panema, teistega kokku saama ja rongile jooksma. Ja see isegi õnnestus - rong jäi 10 minutit hiljaks. Ideaalse ajastusega hilinemine. Olime Narbonne's terve päeva, hommikust õhtuni. Sai naerda, süüa ja linna uudistada, ühesõnaga - sai puhata.

Narbonne'ist: asub Montpellier'st ligikaudu 95 km kaugusel, rongisõit sinna kestab natuke üle 1 tunni, ühesuunapileti saab ligikaudu 12EUR'ga. Pindala poolest on Narbonne veidi suurem kui Tallinn, kuid elanikke on seal 8 korda vähem. Montpellier' seevastu on pindalalt 3 korda väiksem kui Narbonne, kuid elanikke on 5 korda rohkem. Seal on elamiseks piisavalt õhku ja ruumi.
Tegu on pika ajalooga linnaga, mis asutati  118. aastal eKr , kandes nime Colonia Narbo Martius, kuna see oli esimene roomlaste koloonia Gallias. Asus kaubateede Via Domitia (mis ühendas tänapäeva Itaaliat Hispaaniaga) ja Via Aquitania  (mis viis Narbonne'ist läbi Toulouse'i ja Bordeaux' Atlandi ookeanini) ristumiskohas, mis tegi sellest olulise keskuse ning hakkas seega võistlema Marseille'ga.



Jäädvustused

Narbonne, ville d'art et d'histoire. Chapiteau , element décoratif du capitole, principal temple de Narbo Martius, premier cité romaine dans les gaules (118 avant J.C). Decouvrez dans les musées et monuments narbonnais les souvenirs de Narbonne romaine et médievale. 
Umbkaudne tõlge: Narbonne, kunsti ja ajaloo linn. Pealinn (ehk kunagise Rooma provintsi Gallia Narbonensis'e pealinn), kapitooliumi dekoratiivelement (ehk Rooma impeeriumi au ja uhkus Gallias), Narbo Martiuse peatempel, esimene rooma linn Gallias (118 eKr). Avastage Narbonne'i muuseumites ja monumentides rooma- ja  keskaegse Narbonne'i mälestusi.  

L'arr de Narbonne à ses enfants morts pour sa patrie en 1870-71 et..?
A ferroul ceux du midi



Siinset piirkonda (Lõuna-Prantsusmaad) kutsutaksegi pays d'oc'iks
Väidetavalt Narbonne'i parim kebab
Ja kell oli vaevalt kaks päeval...

Jah....külmaks läheb, tuleb joped kapist välja võtta


Siinse piirkonna ajaloost tulenevalt on enamik mälestusmärkidest tähistatud ladinakeelsete selgitustega.
Cathédrale Saint-Just-et-Saint-Pasteur de Narbonne ehk lühidalt öeldes Narbonne'i katedraal. Enamikul piltidel, kus on näha mingisugust müüri, on näha seda sama katedraali, lihtsalt erinevatest külgedest.


Värvid...







Spordihoone
Turuhoone. Oleks siis Tallinna keskturg ka selline...
Juuksurisalongide vaateakendelt võib nii mõnigi kord sellise uhke sildi leida.
Chocolat au lait
Chocolat Viennois





Kitsad tänavad










Kohvik, kust seda suurepärast vahukoore-kakaod saab.






Pärast 8 tundi ringi kondamist oli meel siiski veel rõõmus